کد خبر : ۵۷۴۸۸
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۷
پارک کردن مقابل پارکینگ منازل تخلف حساب می‌شود و می‌توان هم آنرا گزارش داد و هم نسبت به آن شکایت کرد.
به گزارش خودروکار -  شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام خروج از پارکینگ منزلتان متوجه شوید که خودروی مقابل آن پارک کرده است اما اگر بخواهید ماشینتان را فوراً از پارکینگ خارج کنید ولی خودروی دیگری جلوی درب پارکینگ شما باشد چه اقدامی می‌توانید انجام دهید؟.

در پاسخ به این موضوع باید گفت بهتر است ابتدا چند دقیقه صبر کنید تا شخصی که خودروی خود را مقابل پارکینگ قرار داده و سد معبر کرده مراجعه کند و اگر مراجعه نکرد با پلیس تماس گرفته موضوع را گزارش دهید و با توجه به پلاک خودروی پارک، شده پلیس با مالک خودرو تماس می‌گیرد و برای جابجایی خودرو به او تذکر خواهد داد.

اگر در صورت تماس پلیس، باز هم مالک مراجعه نکرد مجدداً با پلیس تماس گرفته و تقاضای اعزام جرثقیل کنید در این زمان پلیس می‌تواند طبق قانون جرثقیل به محل اعزام کند و خودرویی که سد معبر کرده را از محل خارج کند و به محلی دیگر یا پارکینگ منتقل کند.

اما گاهی اوقات توقف خودرو مقابل درب پارکینگ ممکن است تبدیل به یک عادت شود که حتی با وجود تذکرات پی در پی و با استفاده از روش‌های مسالمت‌آمیز هم اصلاح نمی‌شود و در صورت وقوع چنین اتفاقی بهترین راه شکایت از راننده متخلف در دادسرا است.

برای شکایت از فرد خاطی باید از خودروی پارک شده در مقابل پارکینگ خود در ساعات مختلف روز عکس بگیرید و آن را به محاکم قضائی ارائه دهید تا به این ترتیب بتوانید اثبات کنید که خودرو در ساعات طولانی و مستمر مقابل پارکینگ شما پارک کرده است.

سپس شما می‌توانید در دادسرا با عنوان ایجاد مزاحمت و ممانعت از حق تان، از فرد مورد نظر شکایت کنید. تمام محاکم قضائی موظف به رسیدگی به شکایت «مزاحمت و ممانعت از حق» هستند.

برچسب ها: پارکینگ
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران