کد خبر : ۵۷۴۶۲
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اجرای «طرح مدیریت تردد» در بندر شهید رجایی گفت: مرحله نخست این طرح با هدف الکترونیکی کردن و هوشمندسازی روند ورود و خروج کامیون، خودروهای سواری و افراد در این مجتمع بندری آغاز شده است.
به گزارش خودروکار -  از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حسین عباس‌نژاد روز شنبه در تشریح سامانه «مدیریت تردد» که به نام (Control Access) نیز شناخته می‌شود، افزود: امنیت تردد خودروهای باری، سواری و افراد، افزایش امنیت بارِ صاحبان کالا، پیشگیری از قاچاق کالا، افزایش ایمنی تردد، مدیریت ماندگاری خودروهای سبک و سنگین و افراد، عدالت در توزیع و تخصیص بار به کامیون‌ها و تسهیل در ترافیک از مزایای اولیه این طرح است.

وی بیان کرد: بنابر اطلاعات مربوط به دوربین‌های پلاک‌خوان در حال حاضر روزانه به طور میانگین ۱۲ هزار دستگاه کامیون و تریلی به این بندر تردد دارند که با احتساب خودروهای سواری ماهانه نزدیک به ۵۰۰ هزار ورود و خروج انواع سواری و وسائل نقلیه باری توسط تجهیزات این سامانه به صورت خودکار رصد و ثبت می‌شوند.
ورود کامیون‌ها منوط به ارائه مدارک لازم از پایانه‌های باربری است

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از این رفت و آمدها مربوط به جابجایی و حمل کالاهای اساسی کل کشور است، ادامه داد: از اول مهرماه امسال آن دسته از کامیون‌های حمل کالای شهری و بین شهری امکان ورود به بندر شهید رجایی را دارند که مستندات و مدارک لازم را از پایانه‌های باربری یا شهرداری دریافت و این اطلاعات را به اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ارسال کرده باشند.

وی، اطلاع رسانی ابعاد مختلف طرح «مدیریت تردد» و تبادل اطلاعات الکترونیکی در بستر نرم‌افزاری ایجاد شده را عامل کلیدی در موفقیت این طرح دانست و گفت: به منظور ایجاد این ارتباط سیستمی، نشست‌های مشترکی با سازمان‌های راهداری، حمل ونقل شهرداری، دفتر مرکزی سازمان بنادر و دریانوردی و استانداری برگزار شده است.

عباس‌نژاد خاطرنشان کرد: براساس این طرح، کالا و کانتینر موجود در محوطه‌های بندر شهید رجایی فقط به کامیون‌های شهری و بین شهری که از طریق سامانه‌های مربوطه تایید شده‌ باشند، تخصیص داده خواهد شد و یگان حفاظت از ورود کامیون‌های بدون مجوز به محوطه‌های بندری جلوگیری می‌کند.

بندر شهید رجایی یکی از ۷۱ بندر فعال و در عین حال بزرگترین بندر تجاری کشور همچنین در طول دهه‌های ۶۰ تاکنون پذیرای میلیاردها تُن کالای ترانزیتی، صادراتی و وارداتی به داخل و خارج از کشور بوده و در ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
برچسب ها: بندر شهید رجایی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران