کد خبر : ۵۷۴۴۴
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۷
جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث یکی از جرایم مربوط به نداشتن بیمه‌نامه شخص ثالث است.

به گزارش خودروکار، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث یکی از جرایم مربوط به نداشتن بیمه‌نامه شخص ثالث است. محاسبه جریمه تمدید نکردن بیمه خودرو را به صورت روز شمار انجام می‌دهند.جریمه تمدید نکردن بیمه خودرو


 بیمه شخص ثالث یکی از بیمه‌های اجباری برای دارندگان وسایل نقلیه موتوری است. در این مقاله می‌خواهیم در مورد محاسبه جریمه تمدید نکردن بیمه خودرو و جریمه تاخیر و راهکار بخشودگی پرداخت نکردن بیمه شخص ثالث شما صحبت کنیم و همچنین بهترین زمان پرداخت جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث را نیز با شما در میان بگذاریم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

عوامل موثر در محاسبه جریمه تمدید نکردن بیمه بدنه خودرو


جریمه دیرکرد خودرو یکی از جرایمی است که به ازای هر روز نداشتن بیمه شخص ثالث به وسایل نقلیه تعلق می‌گیرد. بنابراین جریمه دیرکرد به صورت روزشمار محاسبه می‌شود. فرمول کلی محاسبه جریمه تمدید نکردن بیمه خودرو به شرح زیر است:

حق بیمه پایه شخص ثالث بدون در نظر گرفتن تخفیفات آن تقسیم بر تعداد روزهای سال (365 روز)

البته باید بدانید که مولفه‌های دیگری نیز در تعیین میزان جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودرو موثر هستند که مهمترین آن‌ها به شرح زیر است:

• نوع خودرو
• تعداد سیلندر
• ظرفیت بیمه
• شرکت بیمه‌گر

شرکت‌های بیمه‌گر دارای حق بیمه‌های پایه مختلفی هستند بر همین اساس میزان جریمه دیرکرد خودرو در شرکت‌های مختلف با هم تفاوت دارد. جریمه دیرکرد برای وسایل نقلیه‌ایی که تخفیف عدم خسارت آن‌ها صفر است به شرح زیر است:


نوع وسیله نقلیه

میزان جریمه دیرکرد به تومان

سواری کمتر از 4 سیلندر

8349

سواری پیکان، پراید و سپند

9888

سواری 4 سیلندر

11622

سواری بیش از 4 سیلندر

13008

موتورسیکلت گازی

2072.88

موتورسیکلت دنده‌ای یک سیلندر

2532.33

موتورسیکلت دو سیلندر به بالا

2781.65

موتورسیکلت سه چرخ

2991.79

بارکش تا یک تن

10299.05

بارکش بیش از یک تن تا 3 تن

12316.17

بارکش بیش از 3 تن تا 5 تن

15589.32

بارکش بیش از 5 تن تا 10 تن

19973.70

بارکش بیش از 10 تن تا 20 تن

23243.29

بارکش بیش از 20 تن

24632.33

 

اهمیت خرید بیمه شخص ثالث در چیست؟اهمیت خرید بیمه شخص ثالث

با توجه به این که بیمه شخص ثالث پرداخت خسارات جانی و مالی اشخاص ثالث را در حوادث رانندگی به عهده می‌گیرد، بنابراین تمام وسایل نقلیه موتوری باید این بیمه‌نامه را خریداری کنند. از طرفی در صورت نداشتن این بیمه‌نامه امکان تعویض پلاک و انجام امور مربوط به نقل و انتقالات خودرو وجود ندارد. همچنین در صورت مشاهده توسط پلیس امکان انتقال خودرو به پارکینگ وجود دارد و جریمه هم خواهید شد.

 

بهترین زمان پرداخت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در طرح بخشودگی

لازم است بدانید که جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث حذف شدنی نیستند، بنابراین پرداخت این جرایم برای خرید بیمه‌نامه شخص ثالث اجباری است. اما بیمه مرکزی با در نظر گرفتن شرایط بیمه‌گزاران هر سال به مناسبت‌های مختلفی با اعلام طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث، بیمه‌گزاران را از پرداخت جریمه دیرکرد به طول کامل معاف می‌کند.

طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث در سال 1402 از تاریخ 2 الی 18 شهریور و به مدت 17 روز در مرحله اجرا قرار گرفته است. افراد می‌توانند با خرید بیمه‌نامه یک ساله شخص ثالث به از پرداخت جرایم دیرکرد بیمه به طور کامل معاف شوند.

 

خرید بیمه یکساله از بیمه دات کام در طرح بخشودگیخرید بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام در طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث

همان‌طور که گفتیم برای شرکت در طرح بخشودگی، باید بیمه نامه یک ساله شخص ثالث را خریداری کنید. بهترین راه خرید بیمه‌نامه شخص ثالث خرید اینترنتی این بیمه‌نامه از یک کارگزاری آنلاین معتبر است. برای خرید بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه Bimeh.com مراجعه کنید. سپس با انتخاب بیمه شخص ثالث و استعلام بیمه، بیمه شخص ثالث مدنظر خود را خریداری کنید. خرید بیمه از سامانه بیمه دات کام دارای مزایای زیادی به شرح زیر است:

• خرید آنلاین و سریع
• امکان خرید قسطی بیمه شخص ثالث بدون نیاز به چک و سفته
• برخورداری از مشاوره رایگان قبل از خرید بیمه شخص ثالث
• پشتیبانی و پاسخ‌گویی 24 ساعته بیمه دات کام
• استفاده از یادآور بیمه برای یادآوری زمان سررسید اعتبار
• ارسال رایگان بیمه نامه به آدرس دل‌خواه بیمه‌گزار
• برخورداری از تخفیفات مختلف و کمپین‌های جذاب سامانه بیمه دات کام

 

جریمه تمدید نکردن بیمه خودرو و تمام نکات مهم آن

جریمه تمدید نکردن بیمه خودرو به صورت روز شمار و با توجه به هزینه حق بیمه پایه محاسبه می‌شود. بیمه شخص ثالث یک بیمه کاربردی است که در حوادث رانندگی وظیفه جبران خسارات اشخاص ثالث را به عهده می‌گیرد. وجود جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به منظور تاکید بر تمدید به موقع این بیمه نامه است. در این مقاله در مورد جریمه دیرکرد و نحوه محاسبه آن، بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث و خرید بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام به شما اطلاعاتی دادیم. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و در سریع‌ترین زمان ممکن بیمه شخص ثالث خود را تمدید کنید.


انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران