کد خبر : ۵۷۳۹۰
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به کاهش قیمت خودرو گفت: تامین ورق بردی صنعت خودرو سازی و لوازم خانگی از نیازهای صنعت کشور است.
به گزارش خودروکار - عباس علی آبادی عصر جمعه در حاشیه افتتاح شرکت فولاد دشتستان زرندیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صنعت کشور توانسته نیازهای اولیه صنایع مادر را تامین کند و بر این نقطه تمرکز شده است و هم اکنون در نقطه امید قرار داریم و امیدواریم به نقطه هدف دست یابیم.
وزیر صمت در خصوص تنش آبی در کشور و نیاز آبی صنایع گفت: ایران کشوری است که از نظر منابع آبی در مضیقه است و باید برای مصرف بهینه به سمت صنعتی شدن حرکت کنیم و به‌دلیل ارزش افزوده بالا در صنعت باید سهم بیشتری از منابع آبی به صنعت اختصاص یابد و در حوزه کشاورزی نیز باید به سمت و سوی کشاورزی مدرن و پیشرفته با مدیریت منابع آبی حرکت کرد.
علی آبادی در خصوص موضوع کاهش قیمت خودرو نیز گفت: کاهش قیمت خودرو با تعمیق ساخت داخل و تمرکز بر کیفیت باید باشد و باید به سمت قیمت جهانی حرکت کنیم. کاهش قیمت همراه با کیفیت بخشی به تولید خودرو در کنار توجه به قیمت جهانی سه مولفه ای است که در خصوص قیمت خودرو باید مدنظر قرار گیرد.
وی با اشاره به برقی سازی در صنعت خودرو گفت: با برقی سازی خودروها تلاش می‌شود تعرفه ها کاهش یاید تا افزایش قیمت از محل صرفه جویی از سوخت جبران شود. در حوزه صنعت خودرو در آینده خبرهای خوبی را مردم خواهند شنید.
وزیر صمت که به منظور افتتاح شرکت فولاد دشتستان در شهرک صنعتی زاویه از توابع شهرستان زرندیه به این شهرستان سفر کرده بود پس از افتتاح این واحد تولیدی و صنعتی با حضور در گلزار شهدای زاویه و اهدای گل به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
« علی آبادی» وزیر صنعت معدن و تجارت عصر روز جمعه به مناسبت هفته دولت با حضور در شهرو صنعتی زاویه شهرستان زرندیه سفر یک و نیم روزه خود به استان مرکزی را آغاز کرد.
حضور در شهرستان های زرندیه، فراهان، دلیجان و خمین به منظور بازدید از واحدهای تولیدی، دیدار با صنعتگران و فعالان صنعتی استان و بهره برداری از چند طرح صنعتی و اقتصادی، شرکت در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، حضور در شرکت واگن پارس مپنا و بازدید از خط تولید این شرکت، بازدید از طرح نویان فرداد(فولاد)، طرح آندسازی شرکت کربن صنعت امیرکبیر و شرکت ماهد آلومینیوم در شهرک صنعتی خیرآباد از دیگر برنامه وزیر صمت به این استان است.
برچسب ها: وزیر صمت
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران