کد خبر : ۵۷۳۱۸
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵
انتظار می‌رود فروش خودروهای جدید در ایالات‌ متحده، ماه اوت افزایش یابد که به کمک بهبود عرضه و تقاضای زیاد برای حمل‌و‌نقل شخصی است.
به گزارش خودروکار -  بر اساس گزارش مشترک J. D. Power و GlobalData، تخمین زده می‌شود که فروش خودروهای جدید ایالات‌ متحده شامل معاملات خرده‌فروشی و غیرخرده‌فروشی در ماه اوت به یک‌میلیون و ۳۵۴هزار و ۶۰۰ دستگاه برسد که ۴/ ۱۵درصد افزایش نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

توماس کینگ، رئیس بخش داده و تجزیه و تحلیل در J. D. Power در بیانیه‌ای گفت خرده‌فروشان به فروش خودروها قبل از رسیدن خودرو به نمایندگی ادامه می‌دهند. با‌این‌حال، خریداران با افزایش سطح موجودی، اکنون می‌توانند وسایل نقلیه را از فروشندگان خریداری کنند. موجودی‌های خرده‌فروشی در ماه اوت نسبت به سال قبل ۴/ ۴۸درصد افزایش یافت. با‌این‌حال، انباشت موجودی ممکن است منجر به کاهش سود فروشندگان شود که همچنین با فشار ناشی از افزایش نرخ بهره مواجه است.

طبق این گزارش، برآورد می‌شود مصرف‌کنندگان ۸/ ۴۷میلیارد دلار برای خودروهای جدید هزینه کنند که بالاترین رکورد در ماه اوت و ۵/ ۱۰درصد بیشتر از سال گذشته است. با‌این‌حال، قیمت معاملات خودروهای جدید احتمالا با کاهش ۲/ ۱درصدی نسبت به سال قبل مواجه خواهد شد زیرا فروش بخش‌های خودروهای کوچک‌تر افزایش یافته است که ذاتا قیمت معاملات پایین‌تری دارند. بر اساس گزارش رویترز، انتظار می‌رود فروش جهانی برای سال ۲۰۲۳ به ۸/ ۸۶میلیون دستگاه در مقایسه با برآورد قبلی ۴/ ۸۶میلیون واحدی با توجه به بهبود مداوم در زنجیره تامین برسد. پیش‌بینی می‌شود فروش جهانی خودروهای سبک برای سال ۲۰۲۴ به ۲/ ۹۰میلیون دستگاه برسد.


برچسب ها: آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران