کد خبر : ۵۷۳۰۰
تاریخ انتشار : ۰۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۴
وزیر کشور در آیین تحویل ون و اتوبوس‌های جدید ناوگان حمل‌ونقل شهری
وزیر کشور ضمن قدردانی از مجموعه ایران خودرو دیزل گفت: شما یکی از مهم‌ترین چهره‌های صنعتی غیرنظامی کشور هستید و مردم اگر بخواهند صنعت کشور را ارزیابی کنند، به محصولات شما نگاه می‌کنند؛ بنابراین کیفیت محصولات حائز اهمیت فراوان است.
به گزارش خودروکار -  مراسم تحویل ۴۷۰ دستگاه اتوبوس درون‌شهری و ۶۲۶ دستگاه ون وانا ایران خودرو دیزل به وزارت کشور به‌مناسبت اربعین حسینی (ع) با حضور وزیر کشور و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو صبح امروز در ایران خودرو دیزل برگزار شد.
 وزیر کشور، در این مراسم، تولید را قلب تپنده اقتصاد برشمرد و گفت: جوانان و بخش اقتصادی باید بیش از پیش درگیر یک تولید واقعی باشند، تولید واقعی جامعه را به حرکت درمی‌آورد و خون تازه‌ای در کالبد همه واحدهای تولیدی می‌دمد.
احمد وحیدی با بیان این که تولید قلب تپنده اقتصاد است، گفت: جوانان و بخش اقتصادی باید بیش از پیش درگیر یک تولید واقعی باشند، تولید واقعی جامعه را به حرکت درمی‌آورد و خون تازه‌ای در کالبد همه واحدهای تولیدی می‌دمد.
وزیر کشور با تاکید بر ارتقای کیفیت محصولات تولیدی، اضافه کرد: کیفیت علاوه بر این که در ایمنی نقش دارد، یک فرهنگ رفتاری را تشکیل می‌دهد؛ پای بندی به ضوابطی که می‌تواند مسیر ما را یک مسیر تعالی قرار دهد، بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: مهم است اتوبوس با کیفیتی تولید کنیم که مردم ما می‌خواهند از آن استفاده کنند و تولیدگران می‌توانند در ثواب آن شریک شوند و در صورت تولید بی‌کیفیت، گناه بر دوش همه است.
وحیدی با بیان این که تولید یک زنجیره است، گفت: تولید خودرو برای حمل و نقل عمومی، در تمدن صنعتی کشور تاثیرگذار است. شما با مردمی سروکار دارید که امکان استفاده از خودروی شخصی را ندارند. به هر نحوی یا مسوولیت‌پذیری اجتماعی دارند یا از نظر مالی امکان خرید خودرو ندارند؛ لذا باید به بهترین شکل به آن ها خدمات ارایه دهیم.
وحیدی تصریح کرد: حدود ۹-۸ سال به تولید وسایل نقلیه عمومی کم توجهی شده بود و به‌تازگی به مدار رشد تولید برگشته است، بنابراین در این حوزه عقب‌ماندگی داریم که باید رفع شود.
وزیر کشور افزود: قراردادهایی برای تامین حدود ۱۰هزار دستگاه وسایل نقلیه عمومی دیزلی و چهار تا پنج هزار خودرو برقی منعقد کردیم. برای تامین منابع مشکلاتی وجود داشت و با افت‌وخیزهایی مواجه بودیم. این مشکلات مالی نباید مانع از تولید شود، از تمام کسانی که با توجه به مشکلات تامین مالی برای تولید همکاری کردند، قدردانی می‌کنم.

وی با بیان این که هزینه زیادی برای تامین سوخت محصولات یورو شش نیاز است، گفت: می‌توانیم بخش زیادی از نیازهای خود را با محصولات یورو پنج برطرف کنیم. البته وزارت نفت در تامین سوخت این خودروها تلاش‌های زیادی کرده است.
برچسب ها: ایران خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران