کد خبر : ۵۷۲۸۷
تاریخ انتشار : ۰۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
مدیر کل مسکن و تسهیلات بنیاد شهید:
مدیر کل مسکن و تسهیلات بنیاد شهید گفت: هیچ جانبازی در حال حاضر حتی یک یورو برای واردات خودرو ارز نگرفته است.
به گزارش خودروکار -  میثم اروز، مدیر کل مسکن و تسهیلات بنیاد شهید در نشست خبری در پاسخ به سوال در ارتباط با اختصاص‌تسهیلات برای واردات خودرو توسط جانبازان اظهار داشت: درباره واردات خودرو پس از ابلاغ قانون بودجه پیش نویس آئین نامه را بنیاد شهید آغاز کرد و بر اساس بند «و» تکلیفی به دوش وزارت صمت برای جانبازان ۵۰ درصد به بالا گذاشته شده است و برای سایر مشمولان ماده ۴۵ تسهیلات خودروی داخلی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: ما پیش نویس آئین نامه را تهیه و پیشنهاد ما مبنی بر معافیت ۱۰۰ درصدی سود بازرگانی بود که توسط هیأت وزیران تصویب شد.

اروز گفت: جانبازان ویژه با درجه جانبازی بالای ۷۰ درصد، ۳۵ هزاریورو، جانبازان با درجه ۷۰ درصد ۳۰ هزار یورو و جانبازان زیر ۷۰ درصد درجه ۲۵ هزار یورو سقف خرید خودرو برای دریافت خودرو خواهند داشت. برای سایر جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد دارای محدودیت جسمی و حرکتی هم تسهیلات خودروی داخلی خواهند داشت.

وی تاکید کرد: طبق ماده ۱۹ آئین نامه مصوب هیأت وزیران بانک مرکزی موظف به تأمین ارز مربوطه است و هیچ جانبازی حتی یک یورو ارز نگرفته و این مسأله موضوع رایزنی این روزهای ما است.

مدیر کل مسکن و تسهیلات بنیاد شهید اظهارداشت: در مورد خودروهای داخلی ۲,۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با سقف هر وام ۲۵۰ میلیون تومان است که با اقساط ۶۰ ماهه و سود ۴ درصد در نظر گرفته شده و قول داده شده برای جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد در نظر گرفته شود.

وی اعلام کرد: همچنین سالانه به جانبازان بالای ۲۵ درصد طرح ترافیک اختصاص داده می‌شود.
برچسب ها: واردات خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران