کد خبر : ۵۷۲۴۴
تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۰
اندونزی برنامه‌های بلندپروازانه‌ای برای رشد خودروهای برقی دارد، زیرا با تایلند و هند رقابت می‌کند و به دنبال تبدیل شدن به یک چالش برای بازار چین است. با ‌این‌حال، خودروهای الکتریکی اکنون کمتر از یک‌درصد از خودروهای موجود در جاده‌های این کشور را تشکیل می‌دهند.
به گزارش خودروکار -  برخی مشتریان اظهار کردند که قیمت خودروهای برقی، دسترسی به ایستگاه‌های شارژ و تردید در مورد برندهای جدید، دلایلی هستند که مشتری از خرید اجتناب می‌کند.

یکی از مشتریان که قصد دارد اولین خودروی برقی خود را تا سال ۲۰۲۴ بخرد، گفت که خواهان یک معامله بهتر است. او گفت باید افراد به این خودروها با قیمت‌های ارزان تمایل داشته باشند. دولت اندونزی از نمایشگاه خودروی جاکارتا برای دو برابر کردن برنامه‌های تولید و فروش خودروهای الکتریکی در بزرگ‌ترین بازار خودروی جنوب شرقی آسیا استفاده کرد، اما خریداران همچنان محتاط هستند. دولت اندونزی مالیات بر ارزش افزوده خودروهای برقی را از ۱۱درصد به یک‌درصد کاهش داده است و قیمت اولیه ارزان‌ترین هیوندای آیونیک ۵ را از بیش از ۵۱هزار دلار در اندونزی به کمتر از ۴۵هزار دلار می‌رساند.

وزارت صنعت اندونزی در نمایشگاه خودرو که در روز یکشنبه (۲۰ اوت) به پایان رسید، اعلام کرد دو سال دیگر به خودروسازان فرصت می‌دهد تا مشوق‌های تولید را ارائه کنند. اندونزی هدف خود را برای تولید حدود ۶۰۰هزار خودروی برقی تا سال ۲۰۳۰ تعیین کرده است. این رقم بیش از ۱۰۰ برابر تعداد فروخته‌شده در اندونزی در نیمه اول سال ۲۰۲۳ است. بر اساس گزارش رویترز، وزیر اقتصاد اندونزی گفت امیدوار است نمایشگاه خودروی جاکارتا فروش بیش از ۲۶هزار خودرو را به همراه داشته باشد که این تعداد در نمایشگاه خودروی سال گذشته فروخته شد.

برچسب ها: خودروهای برقی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران