کد خبر : ۵۷۲۲۱
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶
رئیس شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: هم‌اکنون مصرف روزانه سی‌ان‌جی ۲۳ تا ۲۴ میلیون مترمکعب است و این ظرفیت وجود دارد که ۳۵ تا ۴۰ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور توزیع شود.
به گزارش خودروکار -  به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، علی‌اکبر نژادعلی در آئین تودیع و معارفه مدیر طرح سی‌ان‌جی با تجلیل از خدمات محمدحسین باقری، مدیر پیشین طرح سی‌ان‌جی و آرزوی توفیق برای مدیر جدید، به تاریخچه شکل‌گیری صنعت سی‌ان‌جی در دنیا از سال ۱۹۳۰ میلادی اشاره کرد و اظهار داشت: این صنعت راهبردی با توجه با ناترازی بین تولید و مصرف بنزین بسیار راهگشاست و باید بیش از پیش برای گسترش و توسعه آن گام برداشت.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تأکید بر اهمیت توسعه این صنعت در شرایط فعلی بیان کرد: بزرگ‌ترین کشور در احداث جایگاه و مصرف سی‌ان‌جی به‌ترتیب چین، پاکستان و ایران است که با توجه به اینکه ایران در جایگاه سوم قرار دارد، باید سهم این فرآورده را در سبد سوخت کشور به‌منظور کاهش سوخت‌های فسیلی توسعه داد.

وی افزود: با توجه به برآورد ریالی، بین سال‌های ۸۳ و ۸۸ هرچه دولت برای راه‌اندازی سی‌ان‌جی هزینه کرده بود، برگشت و موجب کاهش واردات شد، ضمن اینکه از سال ۸۸ تاکنون درآمد به دست آوردیم که اگر این صنعت نبود، فاصله زیادی بین تولید و مصرف داشتیم.

نژادعلی ادامه داد: هم‌اکنون مصرف روزانه سی‌ان‌جی ۲۳ تا ۲۴ میلیون مترمکعب است و این ظرفیت وجود دارد که ۳۵ تا ۴۰ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور توزیع شود.

وی با تأکید بر اطلاع‌رسانی و تبلیغات در حوزه سی‌ان‌جی، هوشمندسازی در صنعت سی‌ان‌جی و ادامه اجرای طرح دوگانه‌سوز کردن خودروهای شخصی، بررسی مشکلات و تنگناهای موجود و ارائه راهکارها به‌منظور پیشبرد اهداف تعیین‌شده و تلاش برای توسعه صنعت سی‌ان‌جی و ارتقای آن با توجه به ضریب نفوذ شهری و روستایی شبکه گاز کشور را بعضی از وظایف مدیر جدید اعلام کرد.
برچسب ها: سی‌ان‌جی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران