کد خبر : ۵۷۱۸۵
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۷
واحد هندی هیوندای‌موتور، کارخانه خودروسازی جنرال‌موتورز ایالت ماهاراشترا را خریداری خواهد کرد که این اتفاق به خودروساز آمریکایی امکان خروج از هند را می‌دهد و به افزایش تولید سالانه هیوندای کمک می‌کند.
به گزارش خودروکار -  این شرکت اعلام کرد که هیوندای قصد دارد ظرفیت تولید خود را از طریق تاسیسات Sriperumbudur در خارج از شهر چنای و کارخانه Talegaon به یک‌میلیون دستگاه در سال افزایش دهد.
ظرفیت تولید این شرکت در نیمه‌اول سال‌جاری ۸۲۰‌هزار دستگاه بوده است. آنسو کیم، مدیرعامل شرکت هیوندایی هند گفت که این شرکت قصد دارد زیرساخت‌‌‌های موجود در واحد Talegaon را ارتقا دهد و تولید را در سال ۲۰۲۵ آغاز کند.
 این کارخانه در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه ۱۳۰‌هزار دستگاه را دارد. این قرارداد به خودروساز آمریکایی اجازه می‌دهد تا از هند خارج شود.
 جنرال‌موتورز پس از سال‌ها کاهش فروش، در سال ۲۰۱۷ فروش خودرو را در این کشور متوقف کرد، اما خروج کامل آن از بازار با مشکلاتی همراه بوده است. 
جنرال‌موتورز در سال ۲۰۱۹ موافقت کرد که کارخانه را به گریت‌وال‌موتورز چین بفروشد، اما مذاکرات شکست خورد.
 طبق گزارش رویترز، هیوندای هفته گذشته اعلام کرد که قصد دارد خودروهای برقی بیشتری را با برندهای هیوندای و کیا در هند عرضه کند. 
این شرکت قصد دارد ۴۵/ ۲میلیارد دلار برای افزایش تولید خودروهای برقی در این کشور سرمایه‌گذاری کند و تمایل بومی به خودروهای برقی را افزایش دهد.
برچسب ها: جنرال‌موتورز
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران