کد خبر : ۵۷۱۸۴
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶
وزیر نفت از فعال بودن ۴۴۰۰ جایگاه سوخت در کشور خبر داد و گفت: روزی که کار را در وزارتخانه شروع کردیم ۱۷ درصد مردم از کارت سوخت شخصی خود استفاده می‌کردند و امروز این میزان به ۷۰ تا ۷۵ درصد رسیده است.
به گزارش خودروکار - «جواد اوجی» در گفت و گویی از عادی شدن روال سوخت‌رسانی در کشور خبر داد و افزود: به هموطنان قول می‌دهم، دولت هیچ برنامه‌ای برای افزاش قیمت بنزین ندارد و مردم به شایعات گوش ندهند.

وی تصریح کرد: در این مدت با همه مراکز پخش فراورده‌های نفتی استان‌ها ارتباط داشتیم و مدیران عامل این شرکت‌ها و استان‌ها گزارش دادند که سوختگیری به روال عادی خود بازگشته است.

وزیر نفت اظهار داشت: بارها اعلام کرده‌ایم که حجم ذخایر سوخت کشور ۱۵۰ میلیون لیتر بنزین بیش از سال گذشته است و عملیات سوخت رسانی روال عادی خود را طی می‌کند.

وی اضافه کرد: امسال ۲۰ میلیون لیتر برای روزهای پیک مصرف بیش از سال گذشته در نظر گرفته‌ایم و میانگین رشد آن ۱۳ درصد است.

فعالیت ۴۴۰۰ جایگاه سوخت در کشور
اوجی تصریح کرد: امروز عمده جایگاه‌های کشور فعال هستند و از ۴۴۰۰ جایگاه فعال در کشور ممکن است در برخی جایگاه‌ها نازل‌ها اشکال داشته باشند که این رقم نیز حدود چهار تا پنج درصد است.

وی افزود: در هشت استان به صورت عملیاتی مراکز تعمیرات سامانه هوشمند در نظر گرفته شود و در جاهایی که این مراکز را ندارند تیم‌ها اعزام شده‌اند.

استفاده از کارت سوخت شخصی در دولت سیزدهم به ۷۵ درصد رسید
وزیر نفت درباره محدودیت کارت‌های سوخت گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۱۴۰۲ وزارت نفت مکلف شده است که استفاده از کارت سوخت شخصی انجام شود و کارت جایگاه‌ها فقط برای موارد اضطراری یا کسانی که کارت سوخت خود را گم کرده اند، قابل استفاده است.

وی اظهارداشت: امروز در تهران از ۳۴۰ جایگاه سوخت فعال، تعداد ۱۵ تا ۱۷ درصد شلوغ هستند که براساس تصمیم گیری انجام شده، محدودیت را کمتر می‌کنیم تا هموطنان در مراجعه به جایگاه‌های سوخت دچار مشکل نشوند.

اوجی تصریح کرد: روزی که کار را شروع کردیم ۱۷ درصد مردم از کارت سوخت شخصی خود استفاده می‌کردند و امروز این میزان به ۷۰ تا ۷۵ درصد رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه محدودیتی در استفاده از کارت‌های سوخت شخصی نیست از مردم خواست برای سوختگیری از کارت شخصی خود استفاده کنند.

به گفته وزیر نفت، هموطنان می‌توانند به طور کامل از ۶۰ لیتر کارت سوخت خود استفاده کنند.
برچسب ها: کارت سوخت
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران