کد خبر : ۵۷۱۷۷
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳
مدیر بخش خودکفایی شرکت کروز از داخلی سازی بیش از ۴ هزار قطعه و اشتغالزایی ۲۱ هزار نفر در کارگاه های کوچک تا پایان سال گذشته خبر داد.
به گزارش خودروکار - مهدی کاکه  در یک نشست خبری با اشاره به میزان عمق داخلی سازی قطعات تولیدی این شرکت گفت: واحد خودکفایی کروز در سال 91 و در ابتدای تحریم ها و با هدف داخلی سازی قطعات موردنیاز خودروهای تولیدی ایجاد و اقدام به شناسایی و معرفی تامین کنندگان و تولید قطعات توسط تیم های تخصصی تولیدکننده کرد.
وی با بیان این که ادامه این مسیر در گروه کروز منجر به داخلی سازی بیش از 4 هزار قطعه و اشتغال زایی 21 هزار نفر در شرکت های مختلف به خصوص کارگاه های تولیدی کوچک تا پایان سال  1401 و ارتقای کیفیت قطعات تولیدی شد، افزود: رویکرد اصلی خودکفایی در کروز ایجاد چشم اندازی مثبت برای تامین کنندگان به خصوص کارگاه های تولیدی کوچک بوده که در نهایت باعث تولید قطعات در سطح کیفی مناسب و رده بندی تامین کنندگان شده است.
 کاکه یادآور شد: از طریق بررسی کیفیت قطعات توسط تیم های ارزیابی بالاترین سطح کیفی برای تامین کنندگان در نظر گرفته شده تا قطعات در بالاترین سطح کیفی تولید شوند.
 امیر قریب، مدیر فروش شرکت کروز پلاس نیز در ادامه اظهار کرد: در حوزه فروش قطعات اولویت؛ تامین قطعات برای خطوط تولید خودروساز است و در ادامه نیم نگاهی به تامین قطعات برای مصرف کنندگان نهایی که تمایل به استفاده از قطعات اصلی و باکیفیت دارند، خواهیم داشت.  
وی با اشاره به روش های دسترسی مصرف کننده نهایی به قطعات تولیدی کروز افزود: تامین قطعات در بازار افترمارکت با بسته بندی کروز از ابتدا در برنامه های شرکت قرار داشته و از طریق تامین کنندگان  مانند ساپکو و سازه گستر و توسط ایساکو و سایپا یدک اقدام به توزیع آن کرده ایم. در واقع پس از تمرکز بر تامین قطعات برای خطوط تولید خودروساز سعی کرده ایم برای تامین نیاز بازار نیز قطعات تولیدی با برند کروز پلاس را به عنوان قطعات کمکی و از طریق شبکه توزیع خودروساز، سایت ها و کانال های مختلف در دسترس مصرف کننده نهایی قرار دهیم. 
مدیر فروش شرکت کروز پلاس یادآور شد: فراموش نکنیم کروز تولیدکننده قطعات است و در زمینه تامین مواد اولیه، ظرفیت تولید و از همه مهم تر تامین قطعات برای خطوط تولید خودروساز گرفتاری هایی دارد که ممکن است با کاهش عرضه قطعات در بازار افترمارکت همراه باشد اما تلاش می کنیم عرضه قطعات در کلان شهرهایی مانند تهران را افزایش دهیم.
در ادامه این نشست خبری حمید حسین زاده، مدیر تیم توسعه محصول مرکز تحقیقات شرکت کروز ضمن اشاره به اقدامات توسعه ای این شرکت در حوزه داخلی سازی قطعاتی چون کیسه هوا، مالتی مادیا و ... عنوان کرد: ضمن آغاز همکاری با سه دانشگاه برتر کشور از سال 92 از طریق  فعالیت های گروهی و تخصصی در دو سال اخیر و با هدف ارتقای سطح توسعه نرم افزار و پوشش نیازهای خود در آینده اقدام به تاسیس دو آزمایشگاه در دانشگاه تهران کرده ایم.
وی با اشاره به توانایی کروز در داخلی سازی قطعات بیان کرد: توانایی داخلی سازی در هر خودرو متفاوت است و گروه کروز به لحاظ توان داخلی سازی قادر به 
تامین تمامی قطعات ECU عرضه شده در بازار افترمارکت ایران بوده و در این زمینه صاحب دانش است.
همچنین حامد نورافشار، مدیر فروش شرکت ماد آریا ویستا از قطعه سازان زیرمجموعه کروز در حوزه تولید صندلی خودرو بیان کرد: تولید صندلی در نگاه اول ممکن است ساده به نظر برسد اما ورود به عرصه تولید صندلی خودرو اقدامی جسورانه است چراکه در حال حاضر اغلب واردکنندگان همزمان با واردات خودرو صندلی را نیز وارد می کنند. از طرفی صندلی خودرو نقش مهمی در راحتی راننده و سرنشین دارد.
وی سهم صندلی را 4 تا 5 درصد قیمت تمام شده خودرو برآورد کرد و گفت: ساخت صندلی به معنای داخلی سازی 4 تا 5 درصد قیمت تمام شده خودرو است و از آنجا که شرکت کروز محصولات خود را در کلاس جهانی تولید می کند قاعدتا سطح انتظار از کیفیت صندلی های تولید شده نیز در سطح جهانی است و حتی در نمایشگاه قطعات امسال نیز مشتری خارجی داشتیم.
نورافشار خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها تولیدکننده صندلی های محصولات سواری و تجاری گروه بهمن هستیم. بنابراین تولید صندلی در کلاس خودروهای دیگنیتی، فیدیلیتی و سایر محصولات گروه بهمن که مجهز به امکاناتی چون گرمکن است، به سادگی امکان پذیر نیست
برچسب ها: کروز
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران