کد خبر : ۵۷۱۷۵
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در بازدید از غرفه گروه سایپا در هجدهمین نمایشگاه قطعات خودرو مطرح کرد:
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: گروه خودروسازی سایپا در نوسازی ماشین‌آلات و تجهیزات خطوط تولید کارهای خوب و ماندگاری انجام داده است.
به گزارش خودروکار - سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در حاشیه بازدید از غرفه گروه خودروسازی سایپا در هجدهمین نمایشگاه قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو تهران با بیان اینکه حضور گروه سایپا و شرکت های قطعه ساز در نمایشگاه قطعات همواره پربار و موثر بوده است، ‌اظهارداشت: سایپا یکی از بزرگترین شرکت‌های خودروساز کشور است که بخش قابل توجهی از خودروهای مورد نیاز کشور را تامین می‌کند لذا با توجه به وسعت فعالیت شرکت‌های خودروساز، به قطعه سازان قوی برای زنجیره تامین نیاز داریم.

او با تاکید بر اینکه گروه خودروسازی سایپا در نوسازی ماشین‌آلات و تجهیزات خطوط تولید محصولات و موتور کارهای خوبی انجام داده است، گفت: با توجه به رشد صنعت خودرو و نیازی که در این حوزه در کشور وجود دارد، این نوسازی ضرورت داشت؛ با نوسازی خطوط تولید می توان با شرایط بهتری نسبت به صادرات و حضور در بازارهای جهانی اقدام کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: گروه خودروسازی سایپا در کیفی‌سازی محصولات خود و افزایش تیراژ تولید، گام‌های خوبی برداشته است و لذا ضرورت دارد این مسیر ادامه پیدا کند تا با تولید بیشتر، بازار خودرو از نوسان قیمت فاصله بگیرد.

او با اشاره به واردات خودرو که توسط گروه خودروسازی سایپا انجام شده است، ‌افزود: واردات خودرو باعث رقابت و کیفی‌سازی محصولات داخلی می شود. در فضای انحصاری امکان رشد و توسعه وجود ندارد؛ ‌خوشبختانه با ایجاد فضای رقابتی شرایط برای توسعه صنعت خودرو فراهم و همچنین از التهاب بازار خودرو به شدت کاسته شده است.

میرتاج الدینی گفت: خودرو یک کالای مصرفی است، اما در سال‌های گذشته به دلیل تحریم‌های ظالمانه و مشکلات ارزی که منجر به کاهش تولید شد، خودرو کالای سرمایه‌ای شد و همین امر باعث ایجاد رانت و حضور سودجویان و دلالان در بازار خودرو شد، ولی در مقطع فعلی و تلاش خودروسازان،‌ خودرو در حال تبدیل شدن به کالای مصرفی است.
برچسب ها: سایپا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران