کد خبر : ۵۷۱۷۳
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۲
از ابتدای مردادماه؛
خودرو شاهین با استانداردهای 85گانه تولید و به بازار عرضه می‌شود/ تیراژ تولید گروه سایپا با رعایت استانداردهای 85گانه کاهش پیدا نمی‌کند/ تمام محصولات سایپا به استانداردهای 85گانه مجهز می‌شود
به گزارش خودروکار - خودروی شاهین، اولین محصول گروه خودروسازی سایپا است که از ابتدای مردادماه با استانداردهای ۸۵گانه تولید می‌شود و این مهم با حفظ تیراژ تولید صورت گرفته است.
به گزارش سایپانیوز،‌ شورای عالی استاندارد به جهت تحریم‌های ظالمانه‌ای که صنعت خودرو از سال 1397 با آن روبرو شد، مصوب کرد که 9 استاندارد خودرو (از استانداردهای 85 گانه)‌ تعلیق شود اما با فعالیت دولت سیزدهم و احیای روابط خارجی،‌ سازمان ملی استاندارد ایران و وزارت صمت، ‌تصمیم گرفتند که استانداردهای تعلیق شده اجرایی شود. از اینرو با ابلاغ سازمان ملی استاندارد ایران مبنی بر تجهیز تمام خودروهای تولیدی شرکت‌های خودروساز به استانداردهای ۸۵گانه، گروه سایپا از ابتدای سال جاری با تعریف پروژه‌های جدید و مرتبط، این مهم را در دستور کار خود قرار داد.

با اقدامات صورت گرفته توسط بخش مهندسی گروه خودروسازی سایپا،محصول شاهین از ابتدای مرداد ماه سال جاری با استانداردهای ۸۵ گانه تولید شده است. از همین رو خودروی شاهین، اولین محصول گروه خودروسازی سایپا است که از ابتدای ماه جاری با استانداردهای ۸۵ گانه تولید می‌شود.

در راستای بخشنامه سازمان ملی استاندارد ایران،‌سایر خودروهای گروه سایپا نیز به زودی مجهز به استانداردهای ۸۵ گانه خواهند شد؛‌ با اجرای تمام استانداردها، تیراژ تولید گروه سایپا حفظ خواهد شد و این مجموعه با کاهش تولید روبرو نمی‌شود.
برچسب ها: سایپا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران