کد خبر : ۵۷۱۷۰
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۶
ب‌ام‌و مدل ضدگلوله نسل جدید سری ۷ را معرفی کرد. این خودرو قرار است چند هفته دیگر در نمایشگاه مونیخ رونمایی شود و به گفته کارخانه اولین خودروی ضد‌گلوله الکتریکی جهان خواهد بود.
به گزارش خودروکار -  به گزارش BBC، ب‌ام‌و تلاش کرده تا ظاهر مدل ضد‌گلوله سری ۷ با مدل معمولی فرق زیادی نداشته باشد. تنها فرق ظاهری دو خودرو لاستیک‌های ویژه‌ای است که توسط کارخانه میشلن برای ب‌ام‌و ساخته شده تا در صورت پنچر شدن هم بتوان تا سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت با آن رانندگی کرد.


 این خودرو با آلیاژی از فولاد ساخته شده که در برابر گلوله‌ و بمب مقاوم است. سقف هم با همین آلیاژ تقویت شده تا خودرو را در برابر حملات پهپادی حفظ کند.
 ب‌ام‌و می‌گوید خودرو توانسته استاندارد مقاوم بودن VR۹ را برای خودرو بگیرد که از بالاترین سطوح مقاومت در خودرو‌های ضدگلوله است. در رده‌بندی خودرو‌های ضدگلوله، خودرویی در سطح VR۴ در برابر گلوله اسلحه‌های کمری مقاومت می‌کند، در سطح VR۶ در برابر اسلحه‌های جنگی و انفجار ۱۵ کیلوگرم ماده منفجره تی‌ان‌تی در فاصله چهارمتری مقاوم می‌شود و در سطوح VR۷ و VR۹ خودرو در برابر اسلحه‌های سنگین‌تر و بمب‌های قوی‌تر مقاوم است. 
خودروساز آلمانی تصاویری از آزمایش خودرو منتشر کرده که در آن با وجود گلوله‌باران خودرو هیچ آسیبی به اتاق وارد نشده است. مدلی که ب‌ام‌و ضدگلوله براساس آن ساخته شده با هر بار شارژ می‌تواند تا ۶۱۱ کیلومتر حرکت کند. حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صد کیلومترش ۷/ ۳ثانیه است.
 اما ضد‌گلوله کردن باعث شده وزن خودرو از ۲۸۰۸ کیلوگرم به ۴۹۰۰ کیلوگرم افزایش یابد و به همین دلیل شتاب خودرو ۹ ثانیه و حداکثر سرعتش ۱۶۰ کیلومتر در ساعت شده است. 
ب‌ام‌و مسافتی را که خودروی ضدگلوله با هر بار شارژ حرکت می‌کند اعلام نکرده، اما با توجه به افزایش وزن، این مسافت از مدل معمولی ب‌ام‌و سری ۷ کمتر خواهد بود.
برچسب ها: BMW
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران