کد خبر : ۵۷۱۶۸
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۶
اندونزی اعلام کرد خودروساز آمریکایی تسلا قصد دارد در تولید مواد باتری در این کشور آسیای جنوب شرقی سرمایه‌گذاری کند و در چند ماه آینده بیانیه‌ای منتشر خواهد کرد.
به گزارش خودروکار - اندونزی سال‌هاست که از تسلا برای سرمایه‌گذاری در ساخت باتری و خودروسازی در این کشور استفاده و تلاش می‌کند از ذخایر غنی نیکل خود استفاده کند که می‌تواند برای استفاده در باتری‌های خودروهای الکتریکی پردازش شود.


لوهوت پاندجایتان، وزیر ارشد اندونزی، گفت که می‌خواهد در تولید مواد برای باتری‌های لیتیومی سرمایه‌گذاری کند. هرچند که تسلا به دنبال ساخت کارخانه خودروسازی در اندونزی نیست. او افزود سرمایه‌گذاری بسیار بزرگ خواهد بود. 
بیایید منتظر باشیم تا ایلان در اواخر سپتامبر یا اکتبر امسال به اینجا بیاید.
 لوهوت گفت که ماسک همچنین اینترنت را به گوشه‌های دورافتاده اندونزی با استارلینک، سرویس ارتباطات ماهواره‌ای خود خواهد آورد.
 بر اساس گزارش رویترز، اندونزی اعلام کرد که دو سال دیگر به خودروسازان فرصت می‌دهد تا مشوق‌های خودروهای برقی را دریافت کنند و تلاش می‌کند تا در رقابت با تایلند و هند برای ایجاد صنعت خودروهای الکتریکی به عنوان جایگزینی برای چین، بزرگ‌ترین تولیدکننده جهان، سرمایه‌گذاری بیشتری را جذب کند.
برچسب ها: تسلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران