کد خبر : ۵۷۱۶۴
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲
معاون وزیر راه با اعلام این‌که ۹۵ درصد توافقنامه ایران و ترکیه برای اجاره اتوبوس انجام شد گفت:‌فعلا ۶۰۰ اتوبوس ترکیه‌ای برای اربعین وارد ایران می‌شوند.
به گزارش خودروکار - شهریار افندی‌زاده در خصوص برنامه دولت برای واردات 2000 دستگاه اتوبوس، اظهار کرد:‌ هنوز در مرحله ثبت سفارش قرار داریم.

وی افزود:‌پروسه واردات بسیار سخت است؛ وقتی مشخصات فنی اعلام می‌شود به وزارت صمت می‌آید، سه معاونت این وزارتخانه از جمله سازمان تجارت، معاونت حمل‌ونقل و... درگیر این ماجرا می‌شوند.

وی تصریح کرد: همچنین خدمات پس از فروش، استاندارد، بانک مرکزی و ... باید این پروسه را تایید کنند.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که الان به مرحله‌ای رسیده‌ایم که شرکت‌ها باید برای سفارش اقدام کنند، گفت: بعید می‌دانم این اتوبوس‌ها به اربعین 1402 برسد.

افندی‌زاده درباره ورود اتوبوس پاکستانی و استفاده از اتوبوس‌های ترکیه برای ایام اربعین، افزود: پاکستانی‌ها مجوز گرفته‌اند و با اسکورت راهداری یا پلیس در داخل کشور تردد می‌کنند.

وی درباره اجاره اتوبوس‌های ترکیه‌ای تصریح کرد: سال گذشته اجاره اتوبوس از ترکیه مطرح شد‌، امسال از بهمن ماه سال قبل دنبال آن بوده‌ایم.

وی با اعلام این‌که اتوبوس‌های ترکیه‌ای برای اربعین امسال می‌آیند، گفت:‌95 درصد توافقنامه انجام شده و تعداد این اتوبوس‌ها فعلا 600 دستگاه است.

وی با بیان این‌که تمرکز این اتوبوس برای مسیر تهران-مهران است، مگر این‌که در جایی نیاز باشد از این اتوبوس‌ها استفاده کنیم، افزود:‌ دوره اجاره این اتوبوس‌ها 25 روز یعنی  از 27 مردادماه تا 20 شهریور است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران