کد خبر : ۵۷۱۶۱
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۸
پزشکی قانونی اعلام کرد:
سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: در سه ماهه نخست امسال ۵ هزار و ۸۶ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن که آمار تلفات ۴ هزار و ۵۲۳ نفر بود، ۱۲.۴ درصد بیشتر شده است.
به گزارش خودروکار -  از سازمان پزشکی قانونی کشور، از کل تلفات تصادفات در بهار امسال ۳هزار و ۹۶۷ نفر مرد و هزار و ۱۱۹ نفر زن بودند.

در این مدت استان های سیستان و بلوچستان با ۴۵۲، فارس با ۴۴۶ و کرمان با ۳۵۶ فوتی بیشترین و استان های ایلام با ۳۸، کهگیلویه و بویراحمد با ۵۰ و خراسان شمالی با ۷۶ فوتی کمترین آمار تلفات تصادفات را داشته اند.

افزایش ۷.۲درصدی آمار مصدومان

بر اساس این گزارش در بهار امسال، ۹۸ هزار و ۵۶۹ مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۶۸ هزار و ۹۴۸ نفر مرد و ۲۹ هزار و ۶۲۱ نفر زن بودند.

آمار مصدومان تصادفات در بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷.۲ درصد بیشتر شده است.

ثبت بیشترین فوتی تصادف در خرداد ماه

در این گزارش تاکید شد است در خرداد سال ۱۴۰۲ در مقایسه با ماه های دیگر سال بیشترین آمار تلفات تصادفات ثبت شده است؛ در این ماه هزار و ۷۵۳ نفر در تصادفات کشته شدند که رقم بیشتری نسبت به ماه های فروردین و اردیبهشت است.

آمار تلفات تصادفات در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۴ درصد افزایش یافته است.

در خرداد امسال ۳۵ هزار و ۱۳۳ مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که رشد ۵.۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.
برچسب ها: تصادفات
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران