کد خبر : ۵۷۱۲۰
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۸
طبق گزارش‌ها، فورد عرضه شاسی‌بلند تمام‌الکتریکی اکسپلورر در اروپا را حدود شش ماه به تاخیر انداخته است. معرفی این شاسی‌بلند کامپکت دو‌ردیفه پیش از این برای اوایل سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده بود.
به گزارش خودروکار - تولید اولیه فورد اکسپلورر الکتریکی که بر اساس پلتفرم MEB فولکس واگن است، قرار بود این ماه پس از تعطیلات تابستانی کارخانه در مرکز خودروهای الکتریکی در کلن آغاز شود، که فورد در ژوئن ۲۰۲۳ افتتاح شد. ظاهرا قوانین ایمنی جهانی جدید برای پیشرانه‌ها مقصر تاخیر به‌وجود‌آمده هستند.


نشریه روزانه منطقه‌ای مستقر در کلن ادعا می‌کند که فورد در ۱۰ اوت به نیروی کار مرکز خودروهای برقی کلن در مورد این تاخیر اطلاع داده است. بر اساس این گزارش، فورد تصمیم گرفته است تولید اکسپلورر الکتریکی را تقریبا شش ماه به تعویق بیندازد تا قوانین ایمنی جدید جهانی را که به‌زودی اجرایی می‌شود، در نظر بگیرد. این روزنامه افزود: این خودروساز آمریکایی تصمیم گرفته است که خودروهای خود را بر اساس این استاندارد جدید در سطح جهانی عرضه کند. همان‌طور که گفته شد، این گزارش جزئیاتی در مورد «قوانین جهانی ایمنی» که فورد به آن اتکا کرده ارائه نکرده است. 

اتحادیه اروپا از سال ۲۰۲۴ برخی از سیستم‌های کمکی اضافی را برای همه خودروهای جدید اجباری خواهد کرد. این تعهد برای خودروهایی که به‌تازگی تایید شده‌اند، از ۶ ژوئیه ۲۰۲۲ اعمال شده است و از سال ۲۰۲۴ برای خودروهای دارای تاییدیه نوع قدیمی‌تر نیز اعمال خواهد شد.
برچسب ها: فورد
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران