کد خبر : ۵۷۰۶۸
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۲
سرپرست سازمان توسعه تجارت با بیان این‌که واژگونی اولین محموله خودرو‌های کارکرده وارداتی صحت ندارد، گفت: هنوز آیین‌نامه واردات خودرو‌های دست‌دوم نهایی و ابلاغ نشده است.
به گزارش خودروکار -  مهدی ضیغمی افزود: فیلم منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر واژگونی نخستین محموله خودرو‌های کارکرده وارداتی کذب است.

وی اضافه کرد: هنوز آیین‌نامه واردات خودرو‌های دست‌دوم نهایی و ابلاغ نشده است و هیچ خودروی دست‌دومی هنوز وارد کشور نشده است.

سرپرست سازمان توسعه تجارت همچنین گفت: هیچ یک از شرکت‌های واردکننده خودرو هم که ثبت سفارش خودرو کرده‌اند خبری مبنی بر واژگونی محموله وارداتی خود به ما اعلام نکرده‌اند.

وی ادامه داد: احتمالاً این محموله‌ای که فیلم آن در فضای مجازی منتشر شده مربوط به خودرو‌هایی است که از طریق خاک ایران به کشور‌های دیگر ترانزیت می‌شود.

ضیغمی گفت: سال گذشته 8 هزار خودرو از طریق خاک ایران به عراق و آسیای مرکزی ترانزیت شد، خودرو‌هایی از کشور‌های مختلف از جمله آمریکا که از خلیج فارس وارد ایران شده و از طریق مرز کردستان عراق و شلمچه و همچنین مرز‌های شمالی عبور کرده‌اند.

وی در پایان با تکذیب واردات خودرو‌های دست‌دوم تأکید کرد: هنوز آیین‌نامه واردات این خودرو‌ها ابلاغ نشده است.

بر اساس این گزارش فیلمی در فضای مجازی منتشر و در آن ادعا شده است که نخستین محموله خودرو‌های کارکرده وارداتی در محور شیراز به اصفهان واژگون شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران