کد خبر : ۵۶۲۶۶
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷
رئیس شورای شهر تهران ضمن گلایه از بی‌توجهی به تامین اتوبوس از سوی سازندگان و کارخانجات داخلی گفت: برخی می‌گویند «نخریم و اجازه دهیم مردم در گرما و باد و باران بمانند اما اتوبوس خارجی نخریم!»
به گزارش خودروکار - در جریان یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران مهدی چمران در واکنش به گزارش جلال بهرامی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه برخی روی تعصب ملی می‌گویند «نخریم و اجازه دهیم مردم در گرما و باد و باران بمانند اما اتوبوس خارجی نخریم!» اظهار کرد: ما نباید اینجا توقف کنیم و اگر توقف شود، آبروی تمام ما خواهد رفت.

وی ادامه داد: زجر این شرایط را مردم تحمل می کنند؛ نباید اجازه دهیم مردم آزار ببینند؛ ما نماینده مردم هستیم و اینکه رها کنیم و برویم، نمی‌شود.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به گزارش معاون حمل و نقل شهرداری تهران تصریح کرد: متاسفانه این گزارش حاکی از این است که ما شرایط خوبی در خصوص تامین اتوبوس مورد نیاز در شهر تهران نداریم و ما به شدت به اتوبوس در شهر تهران نیاز داریم.

وی با اشاره به اینکه باید دولت و به‌ویژه وزارت صمت به کمک مدیریت شهری بیاید و در تامین اتوبوس مورد نیاز آنها را یاری کند، گفت: شورا کاری را که می‌توانست را انجام داده است به طوری که در بودجه سال 1402 اعتبار ویژه‌ای را برای خرید اتوبوس لحاظ کرده استِ حال باید سازندگان اتوبوس نیز به تکالیف و تعهدات خودشان عمل کنند.


رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه از مهرماه سال گذشته مرتبا تاکید بر تامین اتوبوس در سطح شهر تهران داشته‌ایم، گفت: وزارت صمت باید تلاش خود را مضاعف کند و بتواند اتوبوس مورد نیاز شهرداری تهران را تامین کند.

چمران با انتقاد از بی‌توجهی از تامین اتوبوس از سوی سازندگان و کارخانجات تولید اتوبوس گفت: در گزارشی که توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک عنوان شد تعدادی اتوبوس قرار است به ناوگان اضافه شود اما این تعداد جوابگو و پاسخگوی مورد نیاز شهر تهران نیست و با این تعداد اتوبوس و با اورهال تعدادی دیگر نمی‌توانیم کار را به جای مناسب برسانیم چرا که در برنامه‌ریزی ما امسال خرید و اورهال 4 هزار دستگاه اتوبوس است.

وی بیان کرد: انتظار ما این است قوه قضاییه و دادستانی به موضوع تکلیف و تعهد سازندگان اتوبوس ورود جدی را داشته باشد و قوه قهریه در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه ما نمی‌توانیم مردم را در گرما و سرما منتظر نگه داریم و به آنها بگوییم منتظر باشند که اتوبوس وارد شود، گفت: از مجموعه قوه قضاییه و دادستانی می‌خواهیم به این موضوعات ورود داشته باشند.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران نیز ادعا کرده که امسال 4 هزار دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل می‌شود، افزود: شهرداری نیز باید پاسخگوی ادعای خود باشد و ما منتظر هستیم تا این کارها عملیاتی شود.

چمران با تاکید مجدد بر اینکه باید دستگاه قضا و دادستانی به تکلیف و تعهدات سازندگان اتوبوس وارد شوند، گفت: انتظار ما این است که کارخانجات و سازندگان اتوبوس سودجویی‌شان را کنار بگذارند و به فکر مردم باشند به طوری که ما در سال 88 در یک بازه زمانی کوتاه (مرداد، شهریور و مهر) هزار دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل تهران کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه ما به عنوان نمایندگان مردم باید مطالبه‌گر باشیم، خاطرنشان کرد: انتظار داریم دولت و به‌ویژه وزارت صمت و سازندگان اتوبوس به تعهدات خود عمل کنند.
برچسب ها: واردات اتوبوس‌
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران