کد خبر : ۵۶۰۷۶
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۱
شرکت کرمان موتور باتوجه به انتشار مطالب خلاف واقع درخصوص نحوه فروش محصولات این شرکت به ویژه قیمت های اعلامی شورای رقابت در برخی از رسانه ها اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش پایگاه خبری خودروکار، در این اطلاعیه آمده: ۱- بر اساس مطالب منتشر شده در رسانه ها، شورایرقابت در جلسه مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ برای ۴ مدل از محصولات سواری این شرکت قیمت هایی را تعیین کرده است، که مبنای محاسباتی آن ها با واقعیت های امروز کشور مغایرت کامل دارد. یکی از مهمترین مغایرت ها براساس اعلام صریح اعضای شورا در جلسه روز شنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۳، اعمال نرخ ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی برای محاسبه قیمت ها بوده که اصولاً بیش از ۴ ماه است براساس سیاست های بانک مرکزی، این نرخ ارز برای واردات خودروسازان اعمال نمی شود و شرکت های خودروسازی باید ارز واردات قطعات منفصله خودرو را از بازار متشکل ارزی با نرخ مابین ۴۰ الی ۴۵ هزارتومان تأمین کنند بنابراین بدیهی است که محاسبات قیمت ها باید براساس نرخ جاری اصلاح شود.

۲- پس از تاریخ اعلام نرخ های مذکور در رسانه ها به نقل از شورای رقابت، این شرکت هیچگونه اعلام فروش و یا ثبت نامی برای این ۴ مدل خودرو نداشته است، و تصویر ایجاد شده مبنی بر فروش محصولات شرکت کرمان موتور براساس قیمت اختیاری یا هر قیمت دیگری کاملاً خلاف واقع است.

۳- در صورت ادامه اصرار شورای رقابت بر قیمت های اعلامی که بر مبنای مفروضات اشتباه است این ۴ محصول از چرخه تولید شرکت کرمان موتور حذف خواهند شد، زیرا براساس منطق اقتصادی، تولید و فروش با زیان امکان پذیر نیست.

۴- دستورالعمل شورای رقابت تنها برای خودروهای سواری بوده و وانت و خودروهای تجاری دیگر را شامل نمی شود بنابراین فروش خودروهای تجاری و وانت در اختیار شرکت های خودروساز است.


 

 
برچسب ها: کرمان موتور
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران