کد خبر : ۵۵۶۰۷
تاریخ انتشار : ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۴
سایت سامانه ثبت‌نام خودروهای داخلی از دوشنبه (هفتم فروردین ماه) به‌مدت دو روز (تا سه‌شنبه هشتم فروردین) بازگشایی و فعال خواهد شد و جاماندگان می‌توانند درخواست خود برای خودروی موردنظر را ثبت کنند.
به گزارش خودروکار - امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت، گفت: متقاضیان خودروی داخلی که در قالب طرح یکپارچه تخصیص خودرو در روزهای 20 تا 23 اسفند سال قبل حساب وکالتی 100 میلیون تومانی به نام سازمان حمایت افتتاح کرده‌اند، چنانچه از 26 تا 29 اسفند نتوانسته‌اند ثبت‌نام کنند روزهای 7 و 8 فروردین نیز مهلت ثبت‌نام خواهند داشت.

وی ادامه داد: همچنین متقاضیانی که در مهلت شیادشده حساب وکالتی افتتاح کرده‌اند اما بانکها اسامی آنها را به سامانه یکپارچه ارسال نکرده‌اند نیز می‌توانند در روزهای 7 و 8 فروردین ثبت‌نام کنند.

قالیباف گفت: ملاک ثبت‌نام در سامانه esalecar.ir در این مرحله فقط و فقط اعلام اسامی متقاضیانی است که حساب وکالتی 100 میلیون تومانی با سازمان حمایت ایجاد کرده‌اند از سوی بانکهاست و بنابراین اگر فردی در سامانه با اشکال مواجه می‌شود باید علت را از بانک خود سؤال کند که چرا اسمش ارسال نشده است.

وی در پاسخ به این سؤال که چه‌زمانی امکان ویرایش متقاضی و تغییر خودروی انتخاب‌شده وجود دارد گفت: پس از ثبت‌نام تمام متقاضیان که تا 8 فروردین به پایان می‌رسد کار بررسی اطلاعات متقاضیان (با توجه به شرایط ذکرشده در طرح) آغاز و فهرست نهایی متقاضیان خودروهای داخلی مشخص خواهد شد و پس از آن امکان ویرایش برای خریداران فعال می‌شود.

مشاور وزیر صمت گفت: در طرح یکپارچه تخصیص خودرو بیش از 950 هزار متقاضی حساب وکالتی با سازمان حمایت افتتاح کرده‌اند (که 880 هزار نفر تا 29 اسفند ثبت‌نام و خودروی خود را انتخاب کردند) اما عده‌ای هم بودند که به‌دلایل مختلف از جمله یکی دانستن طرح فروش ایران‌خودرو با طرح یکپارچه تخصیص خودرو، حساب وکالتی به نام ایران‌خودرو را ایجاد کرده بودند که باید به نام سازمان حمایت تغییر می‌یافت و به همین دلیل حذف شدند.

قالیباف افزود: با توجه به این مسئله وزارت صمت در آخر بهار مجدداً در قالب طرح یکپارچه تخصیص خودرو ثبت‌نام خواهد گذاشت و افراد حذف‌شده در این نوبت می‌توانند کمتر از 3 ماه دیگر جهت خرید خودرو ثبت‌نام کنند.
برچسب ها: قرعه کشی خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران