کد خبر : ۵۵۵۳۶
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸
مدیرعامل آرین پارس موتور از تحقق تیراژ تولید ۴ هزار دستگاهی این مجتمع تولیدی در سال جاری خبر داد و گفت: هدفگذاری سال آینده تولید 5 هزار دستگاه خودرو سواری.
به گزارش خبرنگار  خودروکار - ، محمدرضا سیفی در نشست خبری پایان سال این شرکت افزود: آرین دیزل نیز سال آینده سه محصول جدید شامل دو کامیون تک و جفت با کاربری باری و کمپرسی و همچنین کامیونت 12 تن را به بازار عرضه خواهد کرد.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری نمایشگاه خودرو تهران با یک ماه تاخیر در سال آینده اظهار کرد: اگر نمایشگاه خودرو تهران با یک ماه تاخیر برگزار شود، تمام شرکت ها از جمله آرین پارس موتور می توانند با برنامه ریزی بهتری در آن شرکت کنند و محصولات جدید خود را به نمایش بگذارند.
سیفی افزود: آرین پارس موتور در زمینه خودروهای سواری سال آینده نخست محصول لاماری ایما فول آپشن را به بازار ایران عرضه خواهد کرد که در نمایشگاه خودرو تهران رونمایی می شود ضمن آن که این شرکت در زمینه خودروهای هیبریدی نیز فعالیت می کند و به دنبال آن است تا لاماری ایما هیبرید را نیز به بازار عرضه کند. البته لاماری ایما هیبرید به دلیل پیچیدگی هایی که مونتاژ خودروهای هیبریدی دارد به صورت سی بی یو و مونتاژی به بازار عرضه می شود. 

مدیرعامل آرین پارس موتور اظهار کرد: این شرکت در نظر دارد یک سدان C سگمنت و یک کراس اوور B سگمنت را به بازار ایران عرضه کند و از آن جا که لاماری ایما توقع مشتریان را از این برند بالا برده و همین موضوع فرایند انتخاب محصول جدید را برای این شرکت تا اندازه ای دشوار کرده است. 
سیفی با تاکید بر صحیح نبودن منطق سامانه یکپارچه فروش وزرات صمت تصریح کرد: این سامانه تعهدی را ایجاد می کند که ساز و کار آن مشخص نیست. در واقع نه خودروها ثبت سفارش شده و نه تخصیص ارز صورت گرفته است. ضمن آن که ممکن است شریک خارجی خودروسازان داخلی، توان تامین این تیراژ را نداشته باشد.
وی افزود: با وجود این محدودیت ها تعهدی برای شرکت ایجاد می شود که ثبت سفارش آن انجام شده و ارز به آن تخصیص یافته است. به همین دلیل آرین پارس موتور تعداد 700 دستگاه خودرو لاماری ایما را در سامانه یکپارچه وزارت صمت با موعد تحویل بین مهر تا اسفند 1402 عرضه کرده که 50 درصد مبلغ فعلی را به عنوان علی الحساب دریافت کرده است.

سیفی در خصوص عرضه خودرو در بورس اظهار کرد: منع قانونی برای فعالیت خودروسازان در بورس وجود ندارد و هرچند دو دیدگاه مختلف در این زمینه وجود دارد اما برخی بورس را عامل تورم و رشد قیمت ها و برخی بورس را یک پلتفرم برای عرضه خودرو می دانند و برای خرید خودرو با توجه به ارزش آن در زمان هزینه پرداخت می کنند. 

مدیرعامل آرین پارس موتور در پایان از برنامه این شرکت برای استانداردسازی 26 نمایندگی و همچنین افزایش تعداد خودروهای امدادی خبر داد.
برچسب ها: آرین پارس موتور
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران