کد خبر : ۵۲۶۲۴
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰
در مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک؛
معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت،افتتاح پروژه ملی آزمایشگاه سازگاری الکترومغناطیس خودرو را گامی بزرگ در راستای نیل به خودکفایی انجام تست‌های آزمایشگاهی صنعت خودرو در کشور دانست.

به گزارش خودروکار؛ سید محمد موسوی معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت، در مراسم افتتاح پروژه ملی آزمایشگاه سازی الکترومغناطیس خودرو به نقش مهم آزمایشگاه‌های مرجع استاندارد در کنترل سلامت جامعه و ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی به منظور توسعه صادرات کشور اشاره نمود و خواستار تلاش هرچه بیشتر فعالان این بخش برای ارتقاء شاخص‌های استانداردی با حمایت‌های وزارت صمت گردید.

معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت به دو موضوع حائز اهمیت در تولید کشور اشاره نمود و خواستار تقسیم کار ملی در راستای نوسازی ماشین آلات خطوط تولیدی و راه اندازی آزمایشگاه‌های مرجع کشور که درحال حاضر خلاء حضور آن‌ها وجود دارد، گردید.

وی افزود: در حال حاضر آزمایشگاه‌های اتصال کوتاه در صنعت برق و مترو، آزمایشگاه‌های انرژی‌های تجدید پذیر، آزمایشگاه‌های گواهی ایمنی خودرو و آزمایشگاه‌های تست تجهیزات شبکه ۵G در کشور فعالیت ندارند و لازم است در راستای تقسیم کار ملی و با حمایت از بخش خصوصی توسط سازمان ملی استاندارد ایران، وزارتخانه‌های صمت و ارتباطات و فناوری اطلاعات این کمبود‌ها در کشور مرتفع گردد.

در پایان این مراسم آزمایشگاه سازگاری الکترومغناطیس خودرو که با سرمایه گذاری ۵/۴ میلیون یورو و ۳۰۰ میلیارد ریالی ایجاد گردیده و مانع خروج ارز از کشور می‌گردد با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد، معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت، معاون فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، افتتاح گردید.


منبع:صدا و سیما

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران