کد خبر : ۲۰۰۹۸
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
دبیر انجمن واردکنندگان تایر در گفت و گو با خودروکار عنوان کرد:
دبیر انجمن واردکنندگان تایر گفت: بیش از 30 شرکت برای واردات تایر اقدام کرده و در صف واردات قرار گرفته اند و اگر روند تخصیص ارز برای واردکنندگان تسریع یابد بازار تایرهای کامیونی و اتوبوسی به آرامش خواهد رسید.
سید محمد میر عابدینی دبیر انجمن واردکنندگان تایر در گفت و گو با خبرنگار خودروکار اظهار کرد:  در جلسه ای که روز چهارشنبه هفته گذشته در وزارت صنت، معدن و تجارت  برگزار شد، مقرر شد تا روند تخصیص ارز برای واردات تایر های کامیونی و اتوبوسی تسریع یابد  و با فوریت انجام شود و برای دو ماه آینده سقف 250 میلیون دلار در نظر گرفته شده است.

او افزود: واردکنندگان از دیروز استارت کار برای ثبت سفارش و ترخیص و کار های این چنینی را  زده اند و  تا سه یا چهار روز آینده وضعیت مشخص خواهد شد که این تخصیص ارز انجام می شود یا خیر. اما صحبت هایی که شد مبنی بر این بود که این کار تسریع خواهد یافت.

دبیر انجمن واردکنندگان تایر در رابطه با پیش بینی آینده بازار تایر عنوان کرد: اگر در روند واردات و ترخیص تایر های سنگین خللی ایجاد نشود احتمالا در این بخش با مشکلی روبه رو نخواهیم شد اما در در بخش سواری از آنجایی که تعرفه آن تغییر نکرده است  و تعرفه آن 40 است و قرار است ارز ثانویه 8 الی 9 هزار تومانی به آن اختصاص پیدا کند در بخش سواری به مشکل خواهیم خورد.

او درپاسخ به این سوال که آیا احتمال افزایش مجدد قیمت ها در بخش تایر های کامیونی و اتوبوسی  وجود دارد بیان کرد: اکنون قیمت ها مشخص شده است. هر وارد کننده ای که واردات انجام می دهد گزارش خود را به انجمن ارسال و انجمن نیز با وزارت صمت هماهنگ می کند و بر اساس قیمت مصوب، واردکننده به نماینده فروش محصول واردشده خود را می فروشد، نماینده فروش هم حق فروش به هیچ کسی را ندارد مگر آنکه حواله ی حمل و نقل سازمان جاده ای به دستش برسد. به همین علت افزایش قیمت های ناگهانی در بخش تایر های سنگین امکان پذیر نیست.

از سویی اگرچه نسبت به سال گذشته شاهد افزایش قیمت ها بوده ایم اما از آنجایی که تعرفه واردات تایر های سنگین از 26 درصد به 5 درصد کاهش یافته تایر های جدیدی که قرار است وارد شود دیگر آن افزایش قیمت را نخواهد داشت. اگر روند تخصیص ارز به درستی پیش رود بازار تایر های سنگین به زودی به آرامش می رسد.

میر عابدینی همچنین با تکذیب خبر فرصت 10 روز به تجار برای واردات تایر تصریح کرد: واردکنندگان بدون هیچ بازه زمانی خاصی می توانند برای واردات اقدام کنند. اکنون  بیش از 30 شرکت برای واردات تایر اقدام کرده اند و در صف واردات قرار گرفته اند. این موضوعی که عنوان شده برای زمانی است که واردکننده ای در میان نباشد اما اکنون چنین چیزی صحت ندارد.


انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران