کد خبر : ۵۷۱۶۲
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹
شهردار تهران از انعقاد قرارداد هزار دستگاه خودروی برقی خبر داد و گفت: ۷۲ هزار تاکسی در شهر داریم که بخش عمده آن عمر مفید خود را از دست داده و نیازمند نوسازی هستند.
به گزارش خودروکار - علیرضا زاکانی شهردار تهران و اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز سه‌شنبه در حاشیه جلسه شورای اسلامی شهر تهران از خودروهای برقی بازدید کردند.

زاکانی در این خصوص اظهار داشت: درخواست اول ما تامین ۵۰ هزار دستگاه خودرو برای تامین تاکسی برقی بوده است.

وی با اشاره به جلسه با معاون وزیر نفت گفت: جدول تامین مالی را شهرداری آماده کرده و بحث شد که اصل خودروها مورد دقت باشند و ما به ازای توانمندی تولید، نظر خودروسازان و رانندگان تاکسی را دریافت کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: تامین خودروهای برقی را در مدت مدیدی دنبال می کنیم. در این خودروها هم آرامش و آسایش در بهره مندی وجود دارد و هم استفاده از آن ها صرفه جویی انرژی و کاهش آلایندگی را به دنبال دارد.

وی در ادامه گفت: در تهران به سمت برقی سازی خودروها می رویم و امروز قرارداد یک هزار دستگاه خودرو منعقد شد. همچنین اکنون ۷۲ هزار تاکسی در شهر داریم که بخش عمده آن عمر مفید خود را از دست داده و نیازمند نوسازی هستند.

شهردار تهران با بیان اینکه وزیر صمت توجه ویژه ای به این موضوع دارد و جلسات ثابت هفتگی در این خصوص برگزار می شود، تاکید کرد: نتیجه جلسات این شد که خودروها انتخاب و اختیار به رانندگان در این زمینه داده شود.

وی ادامه داد: امروز پنج خودرو و هفته قبل دو خودرو رونمایی شد تا با قابلیت، قیمت و تسهیلات آشنا شویم و بر اساس آن دست به ارائه خدمت بزنیم.

زاکانی با بیان اینکه کارخانجات داخلی یک طرف موضوع هستند و باید خودورها را ارائه می دهند تا تصمیم گیری کنیم، گفت: در حال حاضر خوردوها وارد و به هم پیوسته می شوند و بخشی از آن نیز بومی سازی و داخلی سازی شده اند.

وی تاکید کرد برای خرید با وزارت نفت، صمت و کشور جلساتی داشتیم تا تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شود.
برچسب ها: تاکسی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران